| cinemaANDyoutuberBOY a întrebat:

Sunt derutat...ma gandesc sa imi iau o consola de jocuri si ma gandeam la Xbox 360 datorita pretului dar am auzit ca se supraincalzeste si ca la jocurile gen GTA 5 ii trebuie un stik care sa ii prelungeasca memoria(de stik este nevoie la 4 GB sau si la varianta de 250GB?)Sau varianta mai buna ar fi PS3? multumesc.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ambele sunt console foarte bune(eu prefer ps3-ul, multiplayer gratuit, nu ca la xbox, unde platesti daca vrei sa te joci multiplayer, mai ieftin daca vrei sa adaugi un hdd deoarece funtioneaza cu absolut orice hdd de notebook si exclusivitati foarte bune si destule ca si numar. Tu alegi insa ce ti se pare mai potrivit. Legat de stick, la xbox, e necesar doar in cazul in care mergi pe varianta de 4gb. Si pentru gta 5 o sa ai nevoie de un stick rapid cu minim 16gb.

| cinemaANDyoutuberBOY explică (pentru sltlp):

Deci daca vreau sa joc GTA 5 online trebuie sa platesc sau platesc daca vreau xbox live premium

| sltlp a răspuns (pentru cinemaANDyoutuberBOY):

Nu neaparat la gta 5, dar la orice joc, trebuie sa ai xbox live platit ca sa te poti juca online. Asta era ideea...

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are nevoie de stick xb360 ca sa mearga bine. Noile console nu se mai supraincalzesc asa tare datorita formei si sistemului intern care permite o aerisire mai buna. Dupa mine zic sa iti cumperi ps3 slim ca asta: http://img.vidaextra.com/2009/08/ps3-slim-001.jpg superslimul arata nasol.

| DANI_1590 a răspuns:

Eu zic sa nu iti iei nici ps3 nici 360. Mai bine iti iei un ps4 ca nu o sa mai apara jocuri pentru ele

| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

Nu sunt eu foarte priceputa la chestiile astea blushing insa am si eu un Xbox 360 iar mie nu mi s-a intamplat sa mi se supraincalzeasca decat daca ma jucat mai mult de 3 ore si jumatate incontinuu (ceea ce nu se prea intampla).Asa ca nu stiu exact daca ar trebui sa iti cumperi un astfel de stik.

| cinemaANDyoutuberBOY explică (pentru Laaaaaariiiiiiiii):

Ai xbox slim sau normal...ca se zice ca ala slim e mai bun

| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns (pentru cinemaANDyoutuberBOY):

E normal, e unul xbox360 simplu...