| Trollerul a întrebat:

Suporta un procesor Intel Celeron Dual core placa de baza Gigabyte GA-8S649MF?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Ba suporta Intel Celeron Dual Core.
Poti folosi urmatorul tip de procesor LGA775 Pentium 4, Pentium D, sau Celeron D cu 800, 533, sau 400 Mhz FSB.
Sau alt procesor pe soclu(socket) 775 cu frecventa maxima de 800 FSB.

8 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Da Merge sa il pui ai grija la pini procesorul sa nu ii indoi.

| horia2012 a răspuns:

Si de aici pori descarca manual:
http://www.retrevo.com/......dj983/t/2/

| dracu14 a răspuns:

Bai eu nu`s cunascotr dar m-am uitat acum pe net la placa ta, suporta doar procesoare Intel pentium 4 si Intel pentium d
http://www.311computer.net/311carts/pc/viewPrd.asp?idproduct=345

| Veromon a răspuns:

Nu suporta 100% - merge numai cu pentium 4 sau pentium D (un dual core cu o generatie mai veche decat celeron dual core).

| Craftt a răspuns:

Nu se merită să investeşti bani într-o platformă veche.

| Trollerul explică (pentru Craftt):

Eu nu ti'am cerut opinia daca sa investesc in ea, vreau doar sa stiu daca suporta acest procesor straight face

| Craftt a răspuns (pentru Trollerul):

Te crezi deştept dacă eşti arogant?

| Trollerul explică (pentru Craftt):

Nu ma crez destept pentru ca nu prea le am in domeniul asta dar eu Eu nu ti'am cerut opinia daca sa investesc in ea. Daca nu sti daca suporta acest procesor nu da raspuns.