| Georgeeeee a întrebat:

Tableta mi se inchide cand mai are 20% baterie si cred ca trebuie calibrata.Cum se calibreaza bateria sau daca stiti alta solutie?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici nu se mai aprinde?

| LTAA a răspuns:

Eu am tab 4. si o baterie gigantica
problema e ca se comporta in valuri. mi se intampla sa se descarce oarecum repede pana la 1% si ma trezesc dimineata ca e pornita si e tot la 1 %, chit ca am tot ce pot pornit la ea gps, bluetooth, hotspot si las sa ruleze un playlist pe youtube

| LTAA a răspuns (pentru LTAA):

Mi se intampla (probabil) pentru ca o incarc din parti, nu o incarc complet la fiecare incarcare
solutia: o las sa se descarce complet (adica nici nu booteaza androidul si se opreste) si dupa o tin la incarcat 5-6 ore cat sa stiu ca o umplu complet de energie. Si isi revine.