| deia_9483 a întrebat:

Tableta sau laptop? De ce? si care e mai bun? ce firma? model? mama vrea sa imi ia unul de ziua mea si nu ma pricep. multumesc.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Laptop - pentru ca ai mai multe facilitati pe el! Cea mai buna firma este Apple! Aici ai si preturi http://store.apcom.ro/macmacbookpro-c-1_9.html
...si LA MULTI ANI! pentru ziua ta!

12 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Acum depinde. Daca tu vrei sa porti ceva dupa tine care sa fie usor de folosit pentru chat si diferite alte chestii,poti lua o tableta,sau un netbook. Daca vrei ceva de birou,poti cumpara un laptop, pentru ca e mult mai bun decat o tableta. Pentru Tableta, iti pot recomanda Samsung P1000 16GB Galaxy Tab; pentru Netbook http://www.emag.ro/......SG40C.026; iar pentru Laptop: http://www.emag.ro/.......RLV0C.005
Depinde si ceea ce vei face cu un laptop, eu am ales asa orientativ cam la pretul unei tablete ok.

| dragos1294 a răspuns:

Intre laptop si tableta eu as alege laptop pentru ca performantele lui sunt mai mari decat la o tableta, poate sa fie Toshiba, HP, Dell, Sony, Apple

| s3my a răspuns:

Tableta e mai portabila dar mai putin performanta decat un laptop [ consideram acum si banii pe care-i dai pe asa ceva ].

Nu vreau sa-ti stric entuziasmul dar daca as fii in locul tau, nu as alege niciuna din cele doua. Sunt scumpe [ fata de un desktop ] si oarecum inutile. Da... e fun sa te uiti la un film in pat sau sa iei laptopul in vacanta cu tine dar in caz ca se strica ceva, mult mai greu repari un laptop / tableta sunt bani investiti aiurea.

| quartz1999 a răspuns:

Normal ca laptop,fiindca scrii mult mai usor,merge mult mai repede, ai mult mai multe aplicatii, e CLAR mult mai folositor decaat o tableta.Iti recomand un DELL INSPIRON nu cont ce model.Vezi tu.Numai bine.

| ROZzMania a răspuns:

Nu trebuie sa-ti iei Apple neaparat. Unele laptopuri au unele componente similare dar uneori au preturi diferite.De exemplu un Acer 4gb ram adica foarte destept cu placa video 1gb costa 21 milioane.Iar altele costa mai mult si au aproape aceleasi componente

| JnY a răspuns:

Laptop,e mult mai "lejer" in "munca"hee hee

| Sufletzeliubit a răspuns:

Tableta e mai la moda big grin sa spun asa.dar ft fragil...dar laptopul e mai bun deoarece nu e ca si tableta cu touchscreenulwinking dar multe avantaje ai la aman2 doua.eu totusi prefer tableta.dar sa fie Apple happy

| Luis2u4u a răspuns:

Iti recomand o tableta Ainol Novo...e si ieftina si performanta. Poti sa si castigi una accesand acest link si introducand adresa ta de e-mail: http://ainolstore.com/testdrive/?ref=H5SOB

| ggooggllee a răspuns:

Eu iti recomand Dell N570, e beton, e si laptop si tableta in acelasi timp! funda?

| AleManolache a răspuns:

Eu am 2 laptopuri si 2 tablete(Apple) si recomand tableta fiindca este super tare o poti folosi oriunde oricand oricu iti descarsi aplicatia installous si descarci aproape toate aplicatiile gratis si merg super repede are memorie mare si e SUPER asta e parerea mea laptopuri gasesti la fiecare colt de strada

| aurasgm a răspuns:

Laptot e mult mai bun eu am laptop si lucrez bine cu el si acasa si la munca iti recomand leptot Asus

Noroc

| paul14sep a răspuns:

Eu prefer laptop-ul pentru că scrii mai ușor, este mai rapid, are un display mai mare în caz că vrei să te uiți la un film sau să te joci ceva, un laptop bun ar fi acesta http://www.emag.ro/......0V5Z-A01RO sau http://www.emag.ro/......SX065D,dar dacă vrei o tabletă îți recomand Apple Ipad 2 sau Samsung Galaxy Tab 10.1. Sper că ți-am fost de folos.^Fundița^?!