| anonim_4396 a întrebat:

Telefonultau.eu? Ce parere aveti despre acest site?

7 răspunsuri:
| moldovianu a răspuns:

Sunt seriosi, telefoane ieftine numai unele, mai sunt si alte site-uri, daca vrei sa iti on line faci o comaparatie intre preturi:
www.price.ro
cel mai simplu. Aaaa, da am luat de la ei telefon, corecti!

| εїз a răspuns:

Draguţ. Este al tău?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ALO, eu nu l-am utilizat
sper sa ai pareri de la utilizatori directi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bun site cu telefoane mobile (in primul rand sunt ieftine si sunt nou-noute). Am cumparat de la ei un HTC wildfire, iti recomand sa cumperi de la ei plus ca iti raspund la intrebarile care le pui pe site.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am cumparat acum 2 saptamani un telefon de la ei si sunt foarte seriosi. Apeleaza cu incredere! Toate cele bune!

| RazvanTene a răspuns:

Telefonultau.eu, sfatul meu personal este sa va feriti pe cat posibil de aceasta firma. Am si o experienta placuta cu ei dar cel mai important e ca recent m-au dezamagit si au dat dovada de o lipsa totala de respect. Intai de toate, experienta placuta
Am comandat un Galaxy S de la ei, livrat frumos, am avut si niste probleme de garantie, solutionat puuutin cam greu (2 saptamani) dar comparativ cu garantia de la producator e ok.
Si acum, experienta neplacuta :
M-am decis sa achizitionez de la ei un Galaxy S2, am dat comanda aceasta a venit totul ok, dar cand a venit surpriza, telefonul era branduit pe Orange desi fusesem asigurat la telefon ca lotul actual nu este branduit, am zis ok, pot sa traiesc cu asta. Dupa 10 minute de butonat am constatat ca nici macar nu este varianta internationala adica i9100, ci era i9100P, o variantie a lui S2 care are si NFC (near field communication). La telefon doamna m-a asigurat ca un-i nici o problema ca este la fel, dar nu erau decat niste minciuni nerusinate. Pe orice site se spune clar ca sunt versiuni diferite si difera la capitolul software. Plus de asta nu exista pe sammobile nici un soft care sa nu fie branduit. Eu nu sunt dispus sa platesc un telefon la liber si sa fiu obligat sa beneficiez de un telefon cumparat de la un operator. M-am decis astfel sa returnez telefonul, l-am trimis ok toate bune si frumoase. Sun dupa o saptamana sa intreb cand vor intra banii in cont, mi se spune ca saptamana asta se va face plata. Ok, nu s-a facut bineinteles. Am mai sunat, mi s-a mai spus ca se va face plata, nu s-a facut si tot asa. Abia astazi 17.07. 2012 am primit ordinul de plata pe mail avand in vedere ca produsul a fost returnat pe data de 19.06. 2012 si primit de ei pe 20.06. 2012. Eu sunt perfect constient ca legea le permite sa inapoieze banii in termen de 30 de zile, dar sa astepti pana in ultima zi e magarie completa. Nici o alta firma unde am mai returnat un produs nu m-a plimbat pana la limita termenului. Cel mai mult a trebuit sa astept 2 saptamani pentru a mi se inapoi banii la o alta firma. Si ca sa punem capac, sun in data de 16.07. 2012 si intreb daca s-a facut plata. Domnisoara sau doamna m-a tinut o vesnicie la telefon pana s-a dus sa intrebe la contabilitate si mi-a zis ca da, plata s-a facut luni 16.07. 2012. A doua zi, 17.07. 2012 am vazut ca banii nu sunt in cont si m-am decis sa sun din nou, si atunci s-au oferit sa imi trimita ordinul de plata pe care scria clar ca tranzactia s-a facut in data de 17.07. 2012, deci am fost mintit pe fata cu o zi in urma cand mi s-a spus ca s-a facut plata, greseala mea ca nu am cerut atunci OP'ul.

Deci concluzia, sunt niste magari si nu dau doi bani pe clientii lor, si cea mai mare dovada de lipsa de respect e faptul ca isi mint clientii. Evitati pe cat posibil acest site. Au preturi bune dar pentru cativa banuti in plus prefer garantia calitatii de la siteuri consacrate

PS: cine doreste acte care imi dovedesc spusele este liber sa ma contacteze la adresa de mail razvan_1719@yahoo.com, in ideea de a inlatura orice dubiu legat de validitatea faptelor, si de a elimina comentariile de genul "abia te-ai inscris e primul post si vrei sa denigrezi pe nedrept". Scopul meu este sa ii avertizez pe ceilalti, nu sa denigrez firma. Clientii merita sa stie la ce se inhama.

| ovighe a răspuns:

Sunt niste tzepari! evitati sa luati de la ei!
Telefoanele sunt rebuturi reparate si vandute ca "noi". Eu am patit-o! Daca va uitati pe forumuri e plin de pareri negative!

telefonultau.eu = teapa!

numai anonimi au pareri bune, probabil is postacii de la telefonultau.eu!