| Mirel4412 a întrebat:

Televizorul meu nu mai merge... Sta aprins cateva secunde cu imagine si sunet, dupa imaginea se face neagra si se stinge. Am mai avut problema asta acum jumatate de an si l-am dus la un electronist, care a zis ca i-a facut o resoftare sau ceva de genul, a durat cateva minute dar a costat 150 lei...
Intrebarea ar fi daca stiti cumva ce ar fi putut sa-i faca si daca pot face eu asta acasa.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce televizor ai? Cu tub? Sau led lcd smart?

| sierra1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

... așa, da!

| Mirel4412 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Led, nu e smart

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu poti sa i faci tu nimic, posibil defectul sa fie din procesor, trebuie schimbat procesorul sau refacute lipiturile pe placă, trebuie dus in servis sa il repare ei.

| Mirel4412 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am schimbat softul singur dupa un tutorial de pe internet, nu mi trebuie nici un televizor nou.

| sierra1 a răspuns:

"a zis ca i-a facut o resoftare ...stiti cumva ce ar fi putut sa i faca"

eu zic să-l credem cum că i-a făcut "o resoftare"

| lifit a răspuns:

Cumpara un televizor nou