| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a întrebat:

Știe cineva un Laptop/PC gata făcut pentru gaming? Știu că e mai ieftin un PC pe piese dar vreau să aud si părerile voastre. Mersi.

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Sunt laptopurile de gaming, cu siguranta. Daca nu gresesc se numesc Alien si costa si 6000-7000 lei. Un pc desktop facut din bucati te duce undeva la 3500 lei, poate 4000 si asta cu procesor i7. Eu planuiesc sa imi fac un desktop pe piese, doar ca nu e pentru jocuri si cam atat costa. (A intrat in acest calcul si memoria RAM de 16 Gb= 2*8 Gb).

| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 explică (pentru ywar):

Da, sunt. Eu am ajuns undeva in 6500 lei, i7, 2*6Gb.Da intradevăr există laptop-uri AlienWare dar trec de 6000-7000 lei.

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pleaca de la categoria asta!

| HoTSaucE a răspuns:

Poti incerca modelele de la Asus republic of gamers.
cele mai ieftine sunt pe la 3500 lei
Totusi, daca nu esti interesat de fiabilitate orienteaza-te pe un desktop.