| Etro a întrebat:

Știți un aparat foto ieftin dar care sa faca poze ca lumea? Exista aparate care captează culorile care sunt și in realitate? Cand fac o poza pe telefon iese alta culoare fata de cea reală.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu există. mai ales ieftin. andreea balaban are cameră scumpă și tot îi denaturează maxim culori.

| sierra1 a răspuns:

Spune-ne ce telefon folosești

| Etro explică (pentru sierra1):

Am un Huawei p20 lite dar cand încerc sa fac poze cu el iasă invers. Fac o poza si ma vad invers in momentul Ila ochii sunt strâmbi si fața mea nu arata bine ci o distorsionează?

| sierra1 a răspuns (pentru Etro):

Huawei p20 lite eu un aparat bun, ar trebui să meagă FB, cum face foto afară, la lumina zilei?

| OldSoul a răspuns:

Decat sa iti iei un aparat foto ieftin, mai bine invata sa folosesti telefonul in mod manual.
In ziua de astazi si telefoanele scot poze destul de bune, trebuie doar sa stii cum sa il folosesti in mod optim.
Un aparat foto ieftin folosit in modul automat, o sa fie cam ca un telefon.
Deci, daca vrei poze reusite, invata pentru inceput sa folosesti telefonul in mod manual la poze, apoi te poti gandi si la aparate.