| TheBadOne a întrebat:

Tocmai am primit o camera noua, digitala, Olympus. I-am pus bateriile pe care le-am primit in cutie, dar tot nu merge. Cei care au, imi puteti spune care e problema, sau ma puteti ajuta?
Imi dau seama cat de prostesc suna intrebarea asta, dar pur si simplu nu stiu ce e ineregula.

Răspuns Câştigător
| roby096 a răspuns:

Uita-te daca ai pus bine bateriile (te uiti la + si -), iar daca e un acumulator inceraca sa il incarci, de obicei il primesti descarcat.
Funda?

4 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Verifica daca ai pus corect bateriile! alta explicatie nu am! (ba da, ar mai fi una : sa fie stricata camera).

| CorontzGurGurul a răspuns:

Salut. Verifica daca acumulatorii sunt bine pozitionati, incarcati si de puterea necesara. Daca bagi baterii normale s-ar putea sa nu-ti porneasca decat cu baterii specifice aparatelor foto digitale gen Duracell. Daca ai cablu usb, conecteaza-l la calculator incearca sa-l pornesti. La intrebarea urmatoare scrie si modelul aparatului. Bafta

| andra_9585 a răspuns:

Poate nu-s incarcate bateriile, uitate daca is reincarcabile, daca nu ar fi bine sa-ti cumperi altele

| TheBadOne explică:

Multumesc de raspunsuri! Adevarata problema era ca nu am pus eu bateriile asa cum trebuia! Mersi de ajutor! Va pup love struck kiss!