| iustinul78 a întrebat:

Tocmai ce mi-am instalat windows 7 si nu merge sa ma conectez la internet
Ajutoorrr
Ce as putea sa fac?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Drive pack solution

suntserios
| suntserios a răspuns:

Baga driverele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numesc "drivere".
Ce-a alea? Niște programe fără care anumite funcții/caracteristici nu funcționează corect SAU deloc.
Cum este și în cazul tau, în cele mai multe cazuri primești niste CD-uri pe care ai drivere, pentru cam tot ce îți trebuie.
Daca nu, le poți lua de pe net, il poți încerca pe cel de la Realtek (network driver) pe Google.

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Instaleaza si draiverele, ca fara ele nu iti va merge

Eu am vazut ca majoritatea calculatoarelor au placa de retea PCI Ethernet Gigabyte Controller etc. Am gasit un link care te-ar putea ajuta: https://www.techspot.com/drivers/driver/file/information/17040/

| Tibi23232 a răspuns:

Ai nevoie de driver pentru internet.
Cauta pe google "driver wi-fi NUME LAPTOP", daca ai laptop.
Daca ai PC, vezi ce placa wireless ai si baga-i driver.

| Blood482 a răspuns:

Salut!
Incearca sa setezi ora si data!