| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat laptopul acesta https://m.emag.ro/......D89FK7BBM/ dar tine doar vreo 4 ore bateria, l-am incarcat odata si l-am tinut doua ore jumate pana a aratat 100%. Cam cat ar trebui sa il tin la incarcat?

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Cam atata tine bateria la un laptop. Daca il pui pe poweserver poate scoti si mai mult dar sa nu te astpeti sa treaca de 5 ore. Nu e ultrabook.

| Andreea_Ureche_1999 explică (pentru Zaygon):

Am intrebat pentru ca am o colega care a zis ca o tine o saptamana bateria de la un notebook Asus. Oare a exagerat sau chiar poate sa tina asa mult?

| Zaygon a răspuns (pentru Andreea_Ureche_1999):

Da are baterie pe uraniu si nu stiu eu? laughing
Nu are cum sa tina asa mult. Bine ca daca il foloseste in fiecare zi 10-15 minute si dupa il pune pe sleep normal ca o tine o saptamana.
Am un Lenovo g500 de 3 ani si jumatate si daca il tin pe high performance ma tine o ora si jumatate maxim. Daca il pe powersaver cam 2 ore si e cu 4 celulele.
Btw spune-i colegei tale sa nu mai vorbeasca mizerii doar sa se dea mare.
Am avut prin mana o gramada de laptopuri si crede-ma ca nu exista asa ceva.

| Andreea_Ureche_1999 explică (pentru Zaygon):

Bine ca stiu mersi ca mi-ai zis laughing) mersi ca m-ai lamurit ma si miram sa o tina atata laughing))

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da cat ai vrea sa tina bateria?

| gabicoo a răspuns:

Bateria tine in functie de câte celule are.
Când ajunge la 100% scoti incarcatorul.
Daca te tine 4 ore e ok.