| Duculescu a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat o placuta de ram cu aceeasi frecvente DDR2 800Mhz (400) dar imi arata diferit aparent pe CPU-Z 334. 1Mhz (pe CPU-Z arata ca are clock diferit)
Nu e de la aceeasi companie, in pc am Kingmax si am luat un Kingstone.
Nu pot sa fac nimic sa fac sa imi functioneze la capacitatea maxima?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este acelasi lucru. Acel 334 insemna 667 Mhz in Dual Chanel. Deci ai luat-o gresit.

| Duculescu explică (pentru Salontanul):

Nup am luat bine oricum am rezolvat ^^ aparent cand iei ram aditional si adaugi trebuie sa configurezi din bios ca isi downgrade.
Astai placuta care am cumparat-o
http://www.emag.ro/......EJHH3BBBM/
Pe langa asta am si CPU-Z deci imi zice ce am.

youtube.com/watch?v=tYQCBGLRbNw