| Cărménüțaaaaaaaaaa a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat un Samsung Galaxy Grand Prime SM-G530H si nu ma tine bateria nici macar o zi. Vreau pareri de la cine detine acest tip de telefon. :* ps. nu stau non stop pe el

Răspuns Câştigător
| QweRty777 a răspuns:

In mod normal nu ar trebui sa faca asa, du-l la garantie sa iti schimbe bateria.

3 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Daca stai conectat si folosesti netul pe el este normal sa te tina mai putin de o zii.
poti dezacativa wi-fi, bluetooth-ul, GPS, sa scazi luminozitatea si vezi cat va tine bateria

| Edisor27 a răspuns:

Pai ca sa tina mai mult cumpara o baterie externa

| EkToR a răspuns:

Daca vezi o scadere radicala abateriei cand telefonul sta degeaba atunci ai o problema.
Daca incarci cu un alt incarcator sau daca stai pe el la incarcat ar putea fi cauza.