| anonim_4396 a întrebat:

TPU ajutati-ma va rog...am un nokia 5530 si am incercat sa-i schimb corpusul singur, si acum cind il aprind tastele verde si rosu se aprind, se aude sunetul de la nokia cind se aprinde... dar ecranul nu se aprinde. ce poate avea?

1 răspuns:
| Reparatoru a răspuns:

Nu prea inteleg ce iai schimbat, dar daca l-ai desfacut si nu ai pregatire in domeniu atunci este cam grav, posibil sa fie pamblica de la display desprinsa de pe placa de baza[sau in cel mai rau caz rupta]asta depinde cum l-ai ansamblat inapoi.intra pe youtube si acolo gasesti detalii despre cum se schimba anumite componente la telefon.bafta!