| CherascuCristina a întrebat:

Bună seara,am o problema urgenta. Un telefon de al meu nu ii se mai aprinde ecranul,e negru,dar telefonul e pornit,și becul acela pentru notificări care se face roșu,mov,galben etc se aprinde, sunetul se mai aude uneori când apăs pe butoanele de volum. Ce pot sa fac? Va rog sa ma ajutați! Funda celui mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Display stricat. Trebuie înlocuit. Nu există un răspuns mai elaborat. Ai încercat un restart forțat? Ții apăsat pe butonul de pornire până simți că vibrează sau nu știu, îți va da el un semn la repornire, un sunet ceva. Dacă tot nu afișează, atunci da, chiar este stricat display-ul.