| anonim_4396 a întrebat:

TPU, ajutor! Când am băgat cardul de memorie în computer, mi-a cerut să-l formatez, şi n-am vrut, l-am băgat din nou în telefon, şi acolo îmi zice Cartelă de memorie neformatată.Şi nu vreau să mi-o formatez, am date importante! CE FAC? DAU FUNDĂ! URGEEENT!

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Deci nu poti copia datele in PC pentru ca iti cere sa formtezi acel card.Naspa.Verifica daca butonasul ala de la card ca trebuie sa aiba un buton care poate fi off sau on este on si incearca dupa si vezi daca poti deschide cardul cu PC-ul. Daca nu merge asta e formateazal ca nu vad ce ai mai putea face.Dar sa nu ai surpriza sa nu mai mearga nici formatat.Se poate intimpla si asa adica cardul sa fie corrupt.Sau mai incearca si pe alt calculator poate tu ai ceva probleme de citire cu PC-ul tau.SI daca nici asa nu vrea atunci intreaba un profesionist de pe undeva.Nu profesionisti de pe sitele asta, ca pe aici nu stau profesionisti la barfa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa il umezesti putin cu saliva(e sarbos dar la mine functioneaza), foarte putin sa nu ramana vizibil pe el si apoi sa il bagi cat e inca umed...a functionat?

| BuGz a răspuns:

Copieaza datepe in PC si dupa le pui la locwinking

| JASMYNA88 a răspuns:

Pai incearca sa copiezi datele pe pc sau pe telefon(daca ai suficienta memorie) si il formatezi. asa am patit si eu, nu ai altceva ce poti face.