| TheScienceElias a întrebat:

TPU, am o problemă. Aș vrea ca în anii ce vin să încep să fac bani cu google adsense. Problema e că după ce m-am documentat mai bine am observat că trebuie să plătesc impozit. Cei ce deja sunt cu google adsense îmi puteți detalia cam cat pe zi se castiga in mediu si cam cat are sa fie impozitul? Dacă nu puteti in direct pe TPU din diverse motive puteți pe pagina contact a website-ului meu http://itacvis.weebly.com/contact. Cei de la TPU, nu mi-am publicat url-ul site-ului personal pentru al promova ci pentru a mi se da răspuns la întrebare. Mulțumesc! :)

1 răspuns:
| IustinDiac a răspuns:

Ca microintreprindere ai avea un regim mai bun pentru impozite decat ca persoana fizica cinstita. Veniturile din referinte (ex 2 parale) in vanzari este mai mare decat din publicitate insa nu le obtii cu orice paragina de site ci vei munci pentru fiecare leu. Cu un site in top trafic 200 Romania poti obtine in jur de 2k euro lunar din adsense. In mod straniu vei observa ca ei nu fac asta, si daca te intrebi si de ce esti pe un drum bun.