| UserDeTpu a întrebat:

TPU! Ce adaptor de la VGA la DVI îmi trebuie pentru placa video GT 1030? Eu am luat unul de pe PC Garage dar nu e bun, are 4 pini in plus pe lângă linia aceea mare, și mi trebuie fără acei pini

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Bine era să fi scris toată denumirea plăcii video; pentru că sunt multe plăci video GT 1030 și pot fi diferențe de la una la alta. Cât mai multe detalii despre placa video, cu atât mai repede vei primi răspuns. Sau măcar un link cu placa respectivă.

| anonimg a răspuns:

Dupa cum spune aici: https://www.zotac.com/......ne-edition placa video are iesirea aceasta:
Display Outputs
SL-DVI-D
HDMI 2.0b
Asadar ai nevoie de o mufa dvi-d (tata); pentru ca "dvi-d mama" este iesirea placii. (Adica "tata" intra in "mama". Ce sa fac, n-am inventat eu expresiile acestea.) :))

Dar pentru ca nu am gasit un astfel de cablu, va trebui sa folosesti un adaptor pe care sa-l atasezi la un cablu video vga (tata la un capat + mama la celalalt capat); adica este modelul vechi, clasic, obisnuit.
Un astfel de adaptor este acesta: https://www.emag.ro/......D6TXR2BBM/

| VallyP a răspuns:

VGA e tehnologie vecehe si nu s-au mai facut placi video cu portul asta. Vezi daca monitorul tau are port HDMI (cel mai probabil are) si cumpara cablu.

| TheRealDenis a răspuns:

Iti trebuie un adaptor DVI D. Cel ce il ai tu acum este DVI i

| UserDeTpu explică (pentru TheRealDenis):

Ai putea să-mi dai un link de unde sa l iau?