| anonim_4396 a întrebat:

TPU, daca se salveaza parolele la citeva siteuri nu la toate care imi trebuie, depinde de calculator sau de browzer?
ce imi sugerati?
Am browzerul GOOGLE CHROME si OPERA
Calculatorul e de model ACER!
Funda!
P.S: imi trebuie sa se salveze parolele la toate site-urile de care am nevoie!

Răspuns Câştigător
| CoL00SaL a răspuns:

Si Chorme si Opera, sunt foarte buni pentru ca parolele sa iti raman salvate...Nu conteaza ce pc folosesti sau ce broswer folosesti.Bafta!

6 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai se salveaza pe calculator, chrome are optiunea de a sincroniza datele in cont-ul de la google (daca este activ contul desigur), nu stiu la opera. eu folosesc http://lastpass.com/ o extensie pentru toate browserele care salveaza parolele intr-un server. problema este ca daca un keylogger iti ia parola de la el dupa hacker-ul poate accesa toate parolele salvate sau daca iti umbla cineva in calculator iti poate copia parolele asa ca trebuie sa ai mare grija.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parola ti-o salveaza browser-ul nu calculatorul. Si de asemenea poti scapa de parolele salvate daca vrei.

| njohn a răspuns:

Trebuie setat browserul pentru a memora parolele

| Anatol2000 a răspuns (pentru njohn):

Poti sa-mi spui cum?

| njohn a răspuns (pentru Anatol2000):

Pai nu-i asa greu, dai la optiuni si apoi la confidentialitate, si bifezi sa iti memoreze parolele si alte chestii, sper sa te descurci

| CosminComan75 a răspuns:

In general se salveaza la toate!