| lexualex11 a întrebat:

TPU, de ceva timp mi se stinge laptop-ul, acum 2 zile am refacut windows-ul dar tot aceeasi problema este... Inainte se stignea pentru ca se incingea prea tare... Dar acum cand vreau sa ma joc Sims 4 / League of Legends, mi se stinge chiar daca este rece. Are cineva vreo solutie? Am un Acer Aspire 5742G

2 răspunsuri:
| Rockat a răspuns:

Probabil că deja calculatorul tău nu mai face față la jocuri care consumă multe resurse. Și eu am pățit cu un calculator mai vechi. El se încălzește chiar dacă nu simți imediat la exterior. Dacă totuși vrei să mai te joci va trebui să-i schimbi componentele uzate.

| Ralucaa69 a răspuns:

Ai garantie? Daca da trimite-l la ei.