| Dudu521 a întrebat:

TPU! De la o vreme, cand deschid un joc orice joc pe PC, imi apare acest mesaj : LOG : Ne pare rau sistemul dumneavostra nu are suport pentru grafica 3D, va rugam sa verificati hardware-ul si configuratia sistemului, apoi incercati din nou!

Va rog, ajutati-ma, acum o saptamana am reinstalat windows-ul!

Cel mai de ajutor raspuns, cu explicatii pas cu pas, primeste FUNDA! Multumesc, anticipat!

7 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Descarca driverul placii video.Il descarci folisind 3d chip, dupa ce descarci si instalezi 3d chip il deschizi si dai la video, te duce la un link si dai click pe ce driver iti apare acolo, se descarca, instaleaza, repornesti pc si gata. Daca iti lipsesc mai multe drivere vezi ca 3d chip le are pe toate. Daca inainte iti mergeau jocurile cu aceeasi cinfiguratie atunci sigur se rezolva astfel.Multa bafta si Funda!

| Dudu521 explică (pentru Doctorfishadi):

Imi dai te rog un link de unde sa descarc 3d chip? dupa aceia o sa execut ce mi-ai spus si daca va merge iti voi da FUNDA!

| Doctorfishadi a răspuns (pentru Dudu521):

Ia de-aici:http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/3DP-Chip.shtml mergi la dawnload(unde e caruciorul), apoi alegi serverul US, atentie nu RO ci primul din lista aparuta.Bafta!

| Dudu521 explică (pentru Doctorfishadi):

Bun l-am instalat, il am, l-am deschis si imi apare la HOME : CPU, Motherboard, Video Card, Multimedia ( TV, Sound Card... ), Etherned Card, ETC. Pe ce dau?

| Doctorfishadi a răspuns (pentru Dudu521):

Pe video card pentru video(ce windows ai?)

| Dudu521 explică (pentru Doctorfishadi):

Windows 7 ultimate

| Doctorfishadi a răspuns (pentru Dudu521):

Ciudat,trebuia sa vina dotat cu driverele.In acest caz descarci driverul video de la video card.Bafta!