| Ionut659 a întrebat:

TPU este bun un laptop cu i3-3110M,4 gb ram, 1 T memorie, placă video dedicată amd Radeon HD 8570 și procesorul are placă video, Intel hd graphics 4000. Ce pot schimba la el? LENOVO G500

Îmi puteți spune ce aș putea schimba la el și unde? Cât m-ar costa?

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pui inca 4 GB de memorie si mai ales un SSD - eventual inlocuiesc hardul cu un SSD, nu stiu daca poti sa ai ambele. siriusblack bate cimpii magistral. Procesorul e decent pentru net/office. In principiu nu ai ce face cu NICI UN laptop la jocuri. Inclusiv majoritatea celor asa-zise de gaming...

| siriusblack98 a răspuns:

Nu, nu este bun. Am unul cu aproximativ aceleasi caracteristici si se misca ca p...la. Este slow si mi-au zis ca este slow din magazin de cand l-am cumparat dar am zis ca nu o fi chiar asa de rau. Merge sa stai pe un YouTube, sa urmaresti un film dar nu te baza pe el la jocuri. Nici CS GO nu duce prea bine. Mergi macar pe un procesor i5 cu 8GB RAM.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Un ssd si ai sa vezi fata de hdd la5400 rpm ca zboara in rest orice imbunatatire nu e sesizabila

| Feitan a răspuns:

Daca vrei sa-l cumperi, nu bun. Daca il ai deja si vrei sa faci un upgrade nu merita laughing. *daca totusi vrei sa faci un upgrade, pune SSD pe el, macar o sa se miste mai bine.

| Ionut659 explică (pentru Feitan):

Păi ce are? Pot să îi fac upgrade la 8 gb RAM având 2 sloturi și pot să îi schimb placa video

| Feitan a răspuns (pentru Ionut659):

Pai placa video si procesorul sunt cam vechi de un deceniu, daca si hardiskul e la fel de vechi e un miracol ca inca functioneaza. Intr-un astfel de laptop nu merita investiti bani decat daca chiar nu vrei sa iti cumperi unu de doamne ajuta happy.

| Wr3nch a răspuns (pentru Ionut659):

RAM poate, dar placa video in niciun caz,