| adokdgaok a întrebat:

TPU, vreau niste metode de a face mai mare viteza PC-ului, adica cand navighez pe internet(de exemplu)sau cand am multe foldere deschise sa lucreze foarte repede(Adica sa le deschida rapid)

Niste programe sau metode... Funda

Răspuns Câştigător
| Maestronos a răspuns:

Poti sa incerci sa te joci un pic de-a OC-ul daca stii ce inseamna, iar daca nu poti incerca programe de defragmentare a hard diskului si a registrilor (gasesti pe net), sa repui sistemul de operare si poti incerca si programe de mentenanta a pc-ului (gasesti pe net cate vrei)

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă nu eşti gemmer, treci pe linux şi vei avea ce îţi doreţi. Dacă nu atunci încearcă să îl optimizezi, dar depinde şi ce calculator ai, cât e de performant. Optimizarea se face relativ simplu dacă foloseşti un utilitar în gen Glary Utilities, pe care ţi=l şi recomand.Despre optimizare îs multe de zis şi depinde de cât de performat e calculatorul, dar de regulă se pot obţine rezultate bune spre foarte bune şi pe un hardware slab.Succes

| Rockerul23 a răspuns:

Pai depinde de PC.
Daca nu e suficient de puternic sa deschida ce vrei tu acolo repede poti sa incerci ce vrei tu, nu iti va imbunatati cu mult perfomanta.
Despre net e alta problema.
Daca ai net prin cablu ar trebui sa mearga destul de repede(cel putin 1 mb/sec).

| adokdgaok explică (pentru Rockerul23):

Nu ma refer la viteza de descarcare... Merge cu 2mb/sec si PC-ul e destul de bun... Am 4GB ram si procesor de 3.1 dual core.

| Anonim9001 a răspuns:

Hehe ai putea cauta pe maherhackers.com (ex: eu am vazut cv ce facea mozila sa mearga mai repede, angry birds pentru Nokia s60v5 si multe lucruri)