| cheloo74 a întrebat:

Trebuie sa scriu in MSWord un text cu un numar limitat de caractere. Cum pot afla numarul de caractere scrise, ca sa stiu daca nu cumva textul scris este deja prea lung? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| asko a răspuns:

Daca e office 2007 vezi aici
http://www.technosamrat.com/......-document/

4 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Daca ai cont pe gmail (daca nu ai poti sa-ti faci foarte simplu)
intri pe google docs, faci un new document si o optiune in tools -word count unde iti indica si nr de carcatere

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai in bare de sus a documentului Word o optiune: Tools. Intri acolo, apoi Word count pe care daca apesi iti arata cate pagini, caractere cu spatii si fara spatii, paragrafe si randuri ai scris. Daca selectezi o parte din text, iti va afisa datele numai pentru partea selectata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai meniu in engleza, selecteaza TOOLS din bara de meniuri, apoi WORD COUNT.
Daca ai meniu in romana, selectezi INSTRUMENTE din bara de meniu, apoi CONTOR DE CUVINTE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai meniu in limba engleza, selectezi TOOLS din bara de meniuri, apoi WORD COUNT.
Daca ai meniu in limba romana, selectezi INSTRUMENTE din bara de meniuri, apoi CONTOR DE CUVINTE.