| anonim_4396 a întrebat:

Un amic are windows 7 instalat de un prieten.Au trecut 30 de zile de la instalare si nu a mai trebuit sa il activeze. Inseamna ca are windows original?

Răspuns Câştigător
| Twatwaffle a răspuns:

Nu neaparat...inseamna ca amicul care a instalat Windowsul a fost suficient de smecher incat sa-l "twikareasca",sa scoata din el sistemul ala idiot de Genuine(din instalare,se poate, asa il am pe al meu). Daca vreti sa va asigurati ca e original(sau sa vedeti ca nu-i), lasati-l sa-si faca niste update-uri de capul lui. Daca apare chestia cu Windows Genuine dupa update-uri, ma rog, luati un Windows activator si o sa fie bine.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu! Inseamna ca la armat din CMD cu alte 30 de zile sau nu i-a facut update-urile de securitate. Asta nu inseamna ca are si licenta! Windows-ul in general pe internet il gasesti original, licenta e problema. Il poti arma din CMD 120 de zile.

| pvg a răspuns:

Da cred sau poate scoate win geniue si sa zica ca e originalbig grin

| SeBy_SeBy_1996 a răspuns:

Da fiindca si eu am si tot chestia asta mi s-a intamplat

| misa98 a răspuns:

Da