| Necunoscutu92 a întrebat:

Un calculator și vreau să fac sa ducă mai multe fps in GTA V placa de baza e pe lga 775 și am un q8400 că procesor placă video AMD HD 7850 și 4 GB RAM

Ce sa schimb la el pentru mai multe fps, sa pun 8 GB RAM sau un q9400? Menționez că vreau mai multe fps.

Răspuns Câştigător
| nicu991 a răspuns:

Ce model de placa de baza ai? Majoritatea placilor de baza in comert suporta maxim 4 GB RAM. Verifica dupa modelul tau sa fii sigur ca suporta 8 GB.
Referitor la joc se recomanda: 8Gb RAM, 2 GB video, minim procesor i5 3470 care este aproape cu dublu mai performant decat q8400 plus instructiuni mai multe si consum mai redus de energie. Optiunea lui q9400 s-o scoti din calcul fiindca este aproape identic cu q8400.

2 răspunsuri:
| Anonimul2440 a răspuns:

Sfatul meu e sa pui și 8 GB ram, dar sa schimbi și procesorul, q9400 e cam slăbuț, dar ar rula gta v în mai multe fps decât cu q8400

| anonimg a răspuns:

Un astfel de sistem costă în jur de 3, 000.00 lei. Adică 30 milioane vechi.
Scrii celor de la PC garaje ce vrei, și ei o să îți recomande unul, și îți vor spune și prețul.