| Hyacinth a întrebat:

Un canal de Youtube poate sa blocheze automat comentarii care contin anumite cuvinte si link-uri?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un canal de Youtube NU poate bloca un alt canal sau video, doar un program instalat si supravegheat de administratia Youtube-ului pot face acest lucru.

| VoidEternal a răspuns (pentru Violleta2022):

Întrebarea era legată de comentarii, nu de canale in sine.
Exista o setare prin care comentariile marcate ca "potentially hurtful" sa nu fie afișate direct ci doar in urma moderării lor de către deținătorul canalului.
https://support.google.com/......er/9483359

| VoidEternal a răspuns:

Cu drag,
"O înțepată"