| Panaite_Stefan_1995 a întrebat:

Un condensator de 3000F 2, 7v cu ce se poate incarca, si de unde as putea cumpara un asemenea redresor

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

In primul rand ar trebui sa mentionezi in ce circuit ai vrea sa-l bagi.
Grija mare la lucrul cu asa ceva, vorbim de un condesator electrolitic, cel mai probabil chinezesc, vorbim de un curent imens si bagat unde nu trebuie ar putea sa omoare in om in toate mintile.
Presupun ca acestea sunt specificatiile:
http://www.made-in-china.com/......citor.html
Alimentarea cel mai bine o faci direct din circuit, e periculos sa umbli cu un condensator de genul incarcat.