| anonim_4396 a întrebat:

Un laptop bun pana in 2.000 lei? Peste tot dau de Asus, sunt bune? O sa lucrez mult in photoshop dar vreau sa mai si joc câte ceva.

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Asta e perfect in pretul ala:
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3604164/
Procesorul este unul destul de ok iar placa video iti va permite sa rulezi si ceva jocuri, am mai adaugat inca 4gb ram sa ai 8 in total dar recomand sa mai adaugi 100 de lei si in loc de 4 pui 12gb ram, o sa ai nevoie.

| MarianWLF a răspuns (pentru bogdan324):

O sa ii pun 12 da, mersi fain.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti un PC in cazul asta, este mult mai adecvat lucrului in photoshop si evident excelent pentru jocuri.

| MarianWLF a răspuns (pentru Violleta2022):

M-am gandit, dar sunt plecat destul de des si am nevoie de ceva sa pot purta cu mine, de asta am nevoie de laptop.

| Alexuţ02 a răspuns:

La 2000 lei nu găseşti laptop calumea pentru jocuri, doar pentru CS GO să zicem.

La banii ăştia am găsit un singur laptop ok cu dedicată.

https://mediagalaxy.ro/......XGVLEX005/

Dacă vrei ceva mai puternic, poţi alege ceva second-hand. dar nu prea am încredere. pentru că unii l-au forjat, nu au folosit cooler, şi se încinge foarte rău probabil. găseşti mai rar unul în stare bună şi ieftin

| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut.Îţi recomad acest laptop : https://www.pcgarage.ro/....../,deoarece se încadrează în cerinţele tale PhotoShop şi Gaming, deţinând 256GB SSD, 8GB RAM, 4GB Video şi QuadCore.
Este mai mult decât suficient la ce ai nevoie şi pot spune că duci Gaming în High, nu ştiu cum se descurcă la PhotoShop fiindcă nu ştiu ce cerinţe are PhotoShopul.
O seară bună!