| cumdc a întrebat:

Un polidisc de 600W 230 V - 50 Hz ar face fata sa il fac un polizor de ascutit cutite?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu stiu ce inseamna la tine "polidisc".
Pentru ascutit se foloseste polizor, preferabil cu ax cu doua capete si neaparat APARATOARE!
Nu e recomandat sa te joci, te poti accidenta foarte usor!

Polizoare de acest gen le poti gasi la magazine dedicate (scule de feronerie) si costa relativ putin (de la 200 lei), gata echipate.
Pentru ascutit cutite poti folosi si cea mai mica putere, dar mai importante sunt pietrele si rectificarea lor.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

E destul si 400 w.

| Iosif_Liviu_1997 a răspuns:

Polizor de ascuțit cuțite