| Myr3ll1994 a întrebat:

Un prieten a cumparat o placa de baza ASRock P4I65G, socket 478 si m-a rugat pe mine sa o montez. Am montato dar problema este ca nu stiu unde sa pun cateva fire si anume: Hdd led, Power SW, Reset SW, Pled- si Pled+. Problema este ca cand bag calculatorul in priza porneste singur dar nu se vede nimic pe ecran si nici nu se aude acel beep. Cine stie unde se baga acele fire?

2 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Ai montat ramii... sau ai uitat sa bagi a doua mufa de alimentare cea in 4 pini in placa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi in manualul placii de baza(pdf) la pagina 18, in prima figura iti arata conexiunile.
Ce fel de placa video ai instalata de nu se vede nimic? vezi ca modelele noi pe agp cu procesoare grafice din noua generatie, au o alimentare separata(o mufa cu patru pini identica cu cea de la floppy).