| anonim_4396 a întrebat:

Un raspuns urgent! Buna Seara TPU! Am si eu o intrebare. Daca am acceptat printr-un program ca un individ sa-mi intre in pc chipurile sa ma ajute cu o problema ce-o am in calculator, apoi am dezinstalat programul acela. individul mai poate sa-mi intre in pc de la distanta? Va rog frumos sa-mi raspunda careva ca imi este teama sa nu-mi faca vre-o problema asta daca a intrat odata cu stirea mea in pc de la distanta, sa n-o mai faca iar dar fara stirea mea! FUNDA

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Team viewer este un program de remote control, nu se poate conecta decat daca ii dai parola (parola se schimba la fiecare pornire a programului )si programul este deschis.Folosesc de foarte multi ani acest program si poti sta linistit ca nu e nimeni in PC-ul tau.Probabil problema ta vine din alta parte.

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Este vorba de Teamviewer si NU mai poate intra fara acordul tau in la tine in pc! Repet :fara acordul tau nu poate intra la tine in calculator.
Bafta!

| Maria9Maria a răspuns (pentru neluL):

Da despre programul amintit de tine mai sus este vorba! Dar de ce-mi lucreaza atat pc-ul? Imi este teama sa nu se fi strecurat vreun virus in pc care sa-l dirijeze in programele mele din pc!

| neluL a răspuns (pentru Maria9Maria):

Pai a dezinstalat sau a instalat ceva? Tu ai spus de dezinstalat un program!

| Maria9Maria a răspuns (pentru neluL):

Pai am dezinstalat eu programul amintit de tine mai sus Nelu dupa cel instalasem.

| neluL a răspuns (pentru Maria9Maria):

Oricum nu este nici o problema! Daca vrei sa te convingi ca nu ti-a instalat nimic in pc, fa o scanare cu MalwareByte de aici
http://www.TPU.ro/......cat-acest/

| Tlbi a răspuns:

Daca a fost TeamViewer stai linistita, raspunsul este NU!

TeamViewer este un client prin care cineva te poate ajuta de la distanta daca ii dai un cod, pe care i l-ai dat sa-ti poata intra, fara acel cont si fara ca tu sa ai programul pornit NU se poate! iar acel cod/parola se schimba la fiecare pornire a lui TEamViewer!

| cata416 a răspuns:

Ce paranoica.Am si eu programu.Nu are ucm sa iti intre in pcstraight face