| Johnny25 a întrebat:

Un router wireless este si pentru computer,laptop, tableta si mobil? si cum se utilizeaza pe mobil si computer?

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Laptop-ul trebuie sa aiba neaparat retea incorporata, sau oricum, acolo jos de tot in dreapta sa fie doua calculatoare mici, unul de cablu si unul pentru router. Un router il folosesti la tableta si la mobil, dar la mobil numai in cazul in care ai smartphone si ai aplicatia sus in bara de notificare Wifi. Bafta!

3 răspunsuri:
| Peaches a răspuns:

Un router wireless este pentru orice echipament care are posibilitatea de a se conecte prin wireless. De pe mobil, intri pe setari- wireless, iar la computer in partea dreapta in bara ar trebui sa ai o pictograma cu un triunghi
(internet access). Succes!

| CiprianDoarEu a răspuns:

Pe mobil doar activezi WiFi-ul si bagi parola retelei respective, iar pe computer ai nevoie de placa wireless sau te poti conecta cu cablu din route in pc.

| Johnny25 explică:

Multumesc tuturor