| IvanAdrian1999 a întrebat:

Un telefon care suporta extinderea memoriei printr-un card sd
va citi toate tipurile (SDXC, SDHC)
pentru ca vreau sa-mi cumpar un card SD de 128 de GB cand se va lansa android 6.0 si as vrea sa stiu daca merg ambele!

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Daca are 128GB atunci e de tip sdxc, prin urmare daca telefonul suporta 128GB, e clar ca suporta sdxc intrucat nu exista card de 128 GB de tip sdhc sau sd, deci acel telefon va citi orice tip de card.

| saftaiiustin a răspuns (pentru halogen001):

Pai vezi ca stii =]]]

| halogen001 a răspuns (pentru saftaiiustin):

happy

5 răspunsuri:
| saftaiiustin a răspuns:

Cauta informatii despre telefon si vezi ca scrie cat suporta

| IvanAdrian1999 explică (pentru saftaiiustin):

Stiu cat suporta, 128 gb, dar nu stiu daca le citeste pe alea de tip sdxc!