| DedeDedycz a întrebat:

Unde pot gasi un HDMI si cat costa? vreau sa conectez laptopul(sony vaio) la televizor (LCD Samsung).

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se gasesc la orice magazin mai mare care vinde calculatoare si televizoare. Costul depinde de firma si lungimea cablului. Am cumparat unul de 1, 8 m si m-a costat 28 lei. Numai bine!

| comansorin a răspuns:

Pai pretul unui cablu HDMI variaza ijntre 30 de lei (cel mai prost) si 240 de lei (cel mai bun) diferenta este claritatea la care efectueaza transferul dintre laptop si monitor, un cablu HDMI bun e folosit mai mult pentru jocuri (gaming) pentru ca se vede clar! Iar restul pentru a intelege literele prea mici, si inca ceva foarte tare, daca conectezi laptopul la televizor cu cabluHDMI nu-ti mai trebuie boxe pentru. ca cablul HDMI transpite si date audio, deci vei auzi muzica pe boxele tv-ului!happy Dezavantajul la un cablu HDMI este lungimea deoarece majoritatea sunt foarte scurte, se gasesc mai rar cele lungi si costa ceva mai mult!

| iubaretulcata a răspuns:

Dede la orice magazin de electrice nu este mai mult de 15 lei ...numai bine iti doresc

| drachenblut a răspuns:

Emag.ro, costa cam 50 de lei. depinde si de dimensiune