| The3w0que3n a întrebat:

Vreau sa îmi conectez laptopul (Sony vaio cu windows 7) prin hdmi la televizor (LG smart. Nu știi exact modelul). Apoi când intru la control panel nu îmi găsește tv-ul. Din câte știu ar trebui sa îmi apară o fereastra "1", adică laptopul și încă una "2" a tv ului pe care nu o găsește. Va roooog ajutoooooor. Mi am consumat toți neuronii.

2 răspunsuri:
| Saveluc a răspuns:

Sa o luam in oridine.
1. Pe tastatura ta de laptop trebuie sa ai o combinatie de (Fn + F5 s-au 6, 7) vezi ca trebuie sa vezi doua monitoare pe una din tastele acelea cu (F)
2. Televizorul trebuie sa fie comutat din telecomanda.
3. Incearca cu un alt cablu HDMI

| Romania_Verde_Compania_1995 a răspuns:

Ar trebui sa dai la televizor modul Pc sau favorit sau altceva decat tv si normal daca mufele sunt bagate bine o sa mearga dar sa fie laptopul pornit