| LaYeR a întrebat:

Unde pot sa gasesc driver la placa asta de retea: BROADCOM BCM5754 NetXtreme Gigabit Ethernet PCI Express, Windows XP SP2. Si daca se poate ceva instructiuni, am gasit ceva pe net dar nu stiu cum sa instalez, nu au installer.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Aia e altceva! Atunci exprima-te cum trebuie, sa iti e lene sa scrii. Ti-e greu sa spui: uite nene, am fost producator si mi-am luat driverele, da nu stiu sa le instalez. Nu..."am gasit ceva pe net"...asa generic. Generic vorbesti, generic ti se va raspunde! Te duci frumusel in "Device Manager" la placa de retea pe care o ai cu lamaie acum banuiesc si dai "update driver". Ii dai calea unde ti-ai salvat driverele si ii dai sa copieze fisierul ala ".inf". Restart si asta e! Asta daca sunt driverele care trebuie!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

La producatorul placii de baza, nu crezi?

| LaYeR explică (pentru K0sti):

Tu marele specialist IT, am gasit acolo...nu au installer nici una, dar am descoperit cum se instaleaza, multumesc pentru nimic!

| K0sti a răspuns (pentru LaYeR):

Aia e altceva! Atunci exprima-te cum trebuie, sa iti e lene sa scrii. Ti-e greu sa spui: uite nene, am fost producator si mi-am luat driverele, da nu stiu sa le instalez. Nu..."am gasit ceva pe net"...asa generic. Generic vorbesti, generic ti se va raspunde! Te duci frumusel in "Device Manager" la placa de retea pe care o ai cu lamaie acum banuiesc si dai "update driver". Ii dai calea unde ti-ai salvat driverele si ii dai sa copieze fisierul ala ".inf". Restart si asta e! Asta daca sunt driverele care trebuie!