| XSuperGamerHD a întrebat:

Unde pot sa gasesc o placa video mai ieftina? Pe olx sunt numai scalperi si pe eMAG, altex, cel.ro sunt overpriced

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

In momentul de fata datorita minerilor si crizei de componente electronice pretul placilor video este exagerat de mare, nu prea ai de unde sa cumperi momentan o placa video la un pret corect.

| dinaprilie a răspuns:

Laptop de gaming care este mai ieftin si decat o placa video.

| alexalx1234 a răspuns:

Nicăieri. Vreo 2-3 ani asa vor ramane preturile, poate chiar vor creste si mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciunde

| 4ndr33y a răspuns:

Nu poti, singura solutie e un procesor ZEN APU, ajunge la performantele unui GTX 1050 (in functie de procesorul pe care il alegi si de RAM)
Un Ryzen 3 2nd gen, mid, ajunge aproape la performantele unui GT 1030, un Ryzen 5 2nd gen, ajunge la perf unui GTX 1050 si le poate depasi.