| Ana00005 a întrebat:

Unii zic ca consola ps3 se poate conecta direct la net prin cablu (il bagi si gata), iar altii zic ca doar prin router.Care e adevarata?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Te poticonecta si fara router dar o sa te plictisesti cu setarile alea.

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai si cand folosesti router nu tot cablu e? Router presupune cablu din start. Router-ul wireless iti da voie sa te conectezi prin wifi. Nu stiu cum sa mai explic.

| Ana00005 explică (pentru sltlp):

Vreau sa spun ca routerul costa, daca merge consola conectata direct prin cablu (il bag si gata), nu mai i-au router.

| Ana00005 explică (pentru sltlp):

Poti sa imi spui care e diferenta intre jocurile normale si cele essentials?
www.altex.ro/sports-champions-2-ps3 ....ro/imgres

| sltlp a răspuns (pentru Ana00005):

Jocurile normale merg cu consola si maneta.
Pentru genul ala de jocuri ai nevoie de ps3 eye si de o maneta speciala:
http://www.pcgarage.ro/accesorii-console/sony/playstation-eye (e mai ieftin la altex, dar vad ca nu il mai au in magazinul online)(e nevoie doar de o camera) + http://www.altex.ro/playstation-move-motion-controller-ps3-sony mai multe daca vrei sa te joci genul ala de jocuri cu mai multi prieteni, sau una singura daca vrei sa te joci doar tu.

| Ana00005 explică (pentru sltlp):

Si asta ce e si la ce foloseste?
....ro/imgres

| sltlp a răspuns (pentru Ana00005):

Abia ce am explicat mai sus.E cam tot aia. In unele jocuri gen killzone 3, daca vrei sa te joci cu ps3 move ala, nu ai sa ai cum sa misti personajul pe acolo(inainte, inapoi etc, deoarece cu celalt tii tinta sa zicem).si cu asta te misti.
Sau mai sunt unele jocuri unde e necesar doar acel move(de la altex) si inca o minune de asta, dar in general tot pentru deplasare. Si asta are senzori pe 6 axe!

| sltlp a răspuns (pentru Ana00005):

Te poticonecta si fara router dar o sa te plictisesti cu setarile alea.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Poti sa te conectezi la internet cu PS3 atat prin wireless cat si prin cablu.

Trebuie sa intrii in setari si sa rezolvi problema.

Ori alegi reteaua in wireless (si in general o sa fie DHCP, deci se va conecta automata, dupa ce treci de securitate (parola, MAC, etc) )

Ori setezi DHCP daca ai router in casa, pe sarma (iar DHCP-ul router-ului o sa iti dea ip)

Ori pui ip-ul de la provider si gata.

| AcestaEsteUnUser a răspuns:

Nu sunt sigur la router dar prin cablu mi se pare ca se poate, analizeaza un pic consola si o sa iti dai seama