UPDATE: Am descoperit ca linux nu imi gaseste GPU si lightdm nu poate porni fara GPU. Ce sa fac? Ce driver sa instalez? Am pus Elementary OS pe macbook. O fi din cauza ca GRUB buteaza in EFI si nu se pot incarca modulele nVidia? PS: butez linux fara refind ca sistem nativ, nu mai am os x in dualboot.

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca ai mac instaleaza sistemul de operare penteu mac.

L-am instalat dar merge greu și m-am plictisit de el.

| seularts a răspuns:

Dude, Mac fac cele mai tampite laptopuri. Vinde-l si ia-ti un laptop normal si nu o sa mai ai nici o problema de instalare ever!

Am mai avut un mac mai vechi cu Intel si nu am avut probleme cu placa pe linux. De cand mi-am luat macbook pro cu nVidia a aparut problema. Mi-as lua alt laptop dar nu mai am bani, ce sa fac? Nu vreau sa mai raman pe OS X sau sa installez Windows.