| Happyjump a întrebat:

Urgent! Ajutati-ma, va rog! De putin timp iphone-ul nu imi raspunde la comenzi. (Iphone 6) Butoanel merg, cel de on/of functioneaza, absolut toate, dar touchscreen-ul pur si simplu nu functioneaza. Multi o sa imi spuneti sa închid telefonul, dar nu il pot Inchide pentru ca mai întâi trebuie sa trec peste faza cu "glisati pentru oprire" care necesita comenzi prin touch. Funda.

Răspuns Câştigător
| Grandee a răspuns:

Ține apăsat pe butonul de Power și pe Home timp de 30 de secunde sau mai mult, până acesta se stinge complet, apoi îl poți deschide doar cu Power, enjoy.
Dacă nici așa nu se remediază, dă o fugă cu telefonul la un service GSM.