| gia20band a întrebat:

Am si eu o imprimanta epson stylus sx115 si mi s-a terminat cartusul negru, si nu mai pot trage nimic la imprimanta; stiti cumva daca un cartus nu este incarcat nu pot sa trag nimic? Sau exista o optiune pe undeva, pe care nu am vazut-o, care sa activeze celelalte cartuse? multumesc

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Incarca cartusul, cumpara unul nou nu poti scoate ceva la imprimanta cu un cartus descarcat si mai ales negru, adica gandeste-te putin si tu.Hai ca daca ar fi descarcat cel color se poate dar cel negru nu.Bafta!

| gia20band explică:

La alta imprimanta merge, pentru ca ii dai sa scoata alta culoare; m-am gandit! ca altfel nu mai intrebam! Asta stiam si eu!