| Maria1300 a întrebat:

URGENT! Am un laptop nou Asus X541U cu procesor i5, l-am deschis si am facut tot ce trebuie,apoi cand actualiza l-am inchis din greseala. Acum, cand il deschid imi apare "Asteptati un moment". Am asteptat 20 de minute si nimic....Aceeasi chestie... Stiti ce as putea face? FUNDAA

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Un moment" de asteptare la Windows (mai ales la w10) poate dura chiar ore intregi.
Daca ai intrerupt actualizarea, la pornire prima data se restaureaza la starea d-inaintea actualizarii. Dupa verificarea sistemului urmeaza din nou actualizarea si inca o verificare...

Lasa-l sa-si faca treaba, mergi la un chef sau dormi de noapte, iar dupa un jumat de zi ai sanse sa fie terminat.

Un indiciu ca functioneaza si sa NU-l deranjezi este PALPAIREA intensa (sau chiar aprinderea continua) a LED-ului indicator a hard disk-ului, timp in care trebuie lasat sa lucreze nederanjat.
Este valabil si la pornirea sau oprirea windows-ului!

| cezar003 a răspuns:

S-a facut actualizarea decat partial si a apucat deja sa modifice ceva fisiere insa nu complet, cred ca va trebui sa-l deschizi in Startup Repair trebuie sa ai undeva in Bios