Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

URGENT! DAU FUNDA! Salut TPU! Am o problema destul de mare.Ieri am primit pe Gmail o notificare ca mi s-a schimbat parola.A intrat un necunoscut.Am schimbat parola si l-am deconectat.Mai tarziu, am intrat pe un joc numit Brawl Stars care e conectat cu gmail-ul si mi-a luat contul, mi-a schimbat numele si nu il mai pot accesa.Un prieten mi-a spus numele pe care l-a schimbat si am incercat sa dau de el pe Facebook si am reusit pana la urma. Daca va intereseaza il cheama Alin Serban si nu il cunosc.I-am spus sa iasa de pe cont si sa nu mai aiba treaba cu mine.Mi-a dat seen si nimic.Azi, un prieten m-a sfatuit sa ii spun ca il dau la politie ca am dovezi si daca nu vrea sa il dau iese de pe cont.El mi-a aratat o dovada, banuiesc ediata in care a iesit de pe cont.Personal cred ca m-a mintit.Am observat ca are 9 conturi furate de Brawl Stars.Deci e un mare ciorditor.Cum sa fac sa se deconecteze si sa ma lase in pace?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Nu prea ai cum. Eventual scrii un mail către webmaster@(cum se cheamă s@itul jocului tău).com și îi explici problema, în cazul că nu are o metodă automată de recuperare a contului dacă ai uitat parola.
Ideea e ca pe viitor să fii mai atent cu securitatea datelor tale personale.