| SkaterBaa a întrebat:

URGENT! DAU FUNDA + VOT! Am vazut ca majoritatea celor ce fac tutoriale de photoshop au tot felul de scrisuri... de unde as putea sa le descarc?happy De exemplu am cautat si eu nu am modelul de scris numit "VLADIMIR SCRIPT", de unde as putea descarca modele de scrisuri?happy

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

NU SE NUMEST SCRISURI! Ci fonturi :) pur si simplu cauti pe Google fonts download, si dupa ce le downloadezi, ar trebui sa fie niste imagini cu extensia TTF, pe care le copiezi in C:\Windows\Fonts :) Bafta!;)
PS: Gasesti pe Google Fonts cateva, ma rog, destul de multe, care se pot incarca si pe blog-urile facute pe blogspot, dar se pot downloadata in PC si folosite normal: http://www.google.com/webfonts/

4 răspunsuri:
| SyncMasterSA300 a răspuns:

Www.dafont.com

Alegere de fonturi, sunt aranjate dupa categorii, le si poti desta.
Cind fac tutoriale mereu le iau de acolo.

Check my channel youtube.com/user/ang12123 :)

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Din pacate nu le poti descarca, apropo, daca te uiti mai bine la tutoriale ai sa vezi ca iti arata tot ce au facut pentru a face acel scris, uitate mai bine si o sa iti dai seama, si ca sa faci si tu scrisul trebuie sa faci la fel ca eiwinking si gata

| Alexandro9050 a răspuns:

Scrie photoshop fonts pe google, l-e descarci, dupa ce l-ai descarcat da clik dreapta pe el si install. asta este tot.
funda?

| Dariusic112 a răspuns:

Dai pe google fonts photoshop si gata.Sau poti sa le faci tu.