| anonim_4396 a întrebat:

(URGENT) hey TPU. Am un laptop Asus si de curand mi-am reinstalat windowsu si l-am upgradat la windows 10 (era 7). De cand am facut asta, am observat ca nu ma mai aud. Nici pe discord, nici pe skype, niciunde - in alte cuvinte, nu mai merge microfonul dinauntrul laptopului. Am incercat sa ma uit prin setari dar totul pare ok. Ma puteti ajuta? Dau funda. multumesc.

2 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Microfonul sau placa de sunet? incearca sa cauti pe site-ul producatorului de placa video driverele si instaleaza-le daca nu poti incerca in sound settings si dai trouble shooter daca nu sounds si de acolo verifici microfonul sa fie enabled.

| HandaSei a răspuns:

Probabil nu e la zi driver-ul de sunet după cum a spus și Cristian, eu unul am instalat acest mic progrămel ca să-mi țină la zi toate driverele de sistem! ^.^ ( https://www.iobit.com/en/driver-booster.php )