| z0r3Ns3n a întrebat:

URGENT!
Imi descarcasem un switchbot care continea virusul Neshta sau Nesha (ceva de genu, un virus care iti distruge toate executabilele), am sters acel switchbot dar virusul a ramas. Am antivirusul MalwareBytes, nu ma puneti sa imi schimb antivirusul ca nu o fac.
Funda pentru cel mai bun raspuns sa imi lase numele ca il pun si pe pomelnic maine la Biserica.

Răspuns Câştigător
| Adnosius a răspuns:

Reinstaleaza Windows...

3 răspunsuri:
| ghostlabbrador77 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti schimbi antivirusul, dar este recomandat sa ai mai multe (eu am :avast, avg si bitdefender) atata timp cat a detectat virusul ori la eliminat ori la pus in carantina de unde nu poate face nimic, ca sa stergi virusul din carantina intra in programul antivirusului si trebuie sa fie o optiune care se numaste,, golire carantina", asta ar trebui sa stearga toti virusii pe care ii tii in carantina. Mult noroc sa scapi de virus. happy

| z0r3Ns3n explică (pentru ghostlabbrador77):

Totul e in zadar... Daca ii dau scanare, antivirusul detecteaza, il sterge, calculatorul isi revine. Deschid o aplicatie, merge perfect. Daca deschid a doua aplicatie iar imi detecteaza si nu mai merge.

| ghostlabbrador77 a răspuns:

Atunci Adnosius are dreptate este recomandat sa reinstalezi Windows-ul.