| Fetitsa123 a întrebat:

Urgent si rapid va rog.Am primit un laptop cu windows 7 ultimate dar se vede cam intunecat (luminozitatea) si as vrea sa il fac mi luminos. Unde sa intru sa il fac mai luminos?

Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

CU ajutorul functie FN din capatul tastaturii, si trebuie sa gasesti si un alt buton pe tastatura cu un "bec" sau ceva de genu lsa semnaleze luminozitate si cuajutorul functie "FN" + acel buton reglezi luminozitatea.Succes!

9 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Nu conteaza windowsul, spune ce model de laptop este si o sa pot sa te ajut.

| ema1ih a răspuns:

Fn(butonul din coltul de jos in stanga) si pe f6 sau pe f5 daca vrei sa die mai intunecat.

| SuicideSilence a răspuns:

Control panel -> power options -> "screen brightness"

| spaghetty a răspuns:

Mie mi se vede mai intunecat( tot la luminozitate ma refer) atunci cand nu il am bagat la incarcat.
PS:Eu am Toshiba satellite c660-1c7

| CristianCRS a răspuns (pentru spaghetty):

Da pentru ca atunci cand functioneaza pe baterie este setat pe profilul Balanced sau Power Saver. Jos pe bara de start langa ceas,trebuie sa ai un icon sub forma unei baterii,dai click pe ea si iti apar optiunile pentru alimentare,alegi,, More Power options'' apoi,, change plan settings'' ai optiunile,, on battery'' si,, plugged in'' si acolo setezi luminozitatea pentru fiecare modalitate de alimentare.

| Pawesome a răspuns (pentru spaghetty):

Si eu am acelasi laptop. Incearca sa vezi daca nu cumva ti se pune automat pe modul economic de la modul echilibrat.

| raidxp a răspuns:

happy un raspuns urgent..jos pe tastatura ai un buton pe care scrie Fn, tine-l apasat si cauta pe tastatura doua butoane pe care ai desenat doua beculete, mai luminos, si mai intunecat

| dayana007 a răspuns:

Din cate stiu ai niste butoane in spatele pc ului si unul dintre ele (cel de la care reglezi imaginea) iti da si luminozitatea si o reglezi de acolo. bafta

| helene96 a răspuns:

Pai unde iti apare bateria dai clik pe ea si iti apare doua buline ..la prina scrie Balanced si la a doua High perfomance dai clik la a doua bulina sa iti fie mai lumisos ecranu la laptop... sper ca am fost de ajutor >big grin