| vladlove123 a întrebat:

Urgent TPU, cartusele de la Lexmark prevail pro705 se reincarca?

Răspuns Câştigător
| мαяijüαηα a răspuns:

Da.dar sar putea sa nu iti mai mearga bine..deci mai bine cumperi altele.
http://www.umplere-cartuse.ro/......artuse.php iute aici ti le reinacarca cu.12 lei:)..cred :D. uitate.:) ( costa 12 lei fiecare cartus de cul diferita )

10 răspunsuri:
| Nolifenodeath a răspuns:

Da se reincarca dar trebuie sa iti ei cartus care se reincarca.
Nu uita de like laughing adica funda.

| SSWK a răspuns:

Toate cartusele se pot reincarca.

| vladlove123 explică (pentru SSWK):

Dar am incarcat unul mai demult si nu l-a recunoscut dupa ce l-am bagat din nou.Esti sigur tu k pot sa il incarc? Si daca nu il recunoaste pot face ceva sa nu imi mai apara acel advertisment ca nu mai am cerneala in cartuse. Daca poti lasa-mi te rog idul tau intr-un mesaj.Te salut

| SSWK a răspuns (pentru vladlove123):

Toate cartusele se pot incarca - asta este realitatea.
Anumite cartuse insa au un chip pe ele si acel chip trebuie resetat/schimbat in anumite cazuri. Pentru protectia producatorului. Dar orice protectie poate fi ocolita.
Cel mai sigur, mergi la o firma care se ocupa cu incarcarea de cartuse, cu acel cartus si vezi ce-ti zic ei.

| vladlove123 explică (pentru SSWK):

Si zici tu ca o sa reusesc sa printez? eu in imprimanta negrul si albastrul sunt originale si full, dar nu mai are rosu si galben si nici negru nu vrea sa scoata.Imi da tot foaia alba.

| SSWK a răspuns (pentru vladlove123):

Daca ai cartusele bune, adica daca nu s-a uscat cerneala pe duzele interioare ale cartusului, da, va tipari.
De asta ti-am si sugerat sa mergi la o firma care incarca aceste cartuse. Acolo ti le pot testa, daca le ceri, dupa reumplere, sa vezi ca functioneaza.

| SSWK a răspuns:

Sunt membru junior si nu pot raspunde la mesaje.
Intreaba aici si cand am timp raspund. Nu folosesc messenger si nici adresa de email.

| vladlove123 explică (pentru SSWK):

Deci...laughing mie imi trebuiesc incarcate decat galben si rosu. Dar inainte am incercat sa incarc albastru la un centru din Pitesti, mi la reincarcat dar imprimanta tot nu citea cartusul... Eu am un Lexmark si un Epson.Ce sa aleg?

| SSWK a răspuns (pentru vladlove123):

Te intorci la cei care ti-au umplut cartsul si le ceri sa-ti faca un test pe o imprimanta de-a lor, daca au. Sau te poti duce tu cu imprimanta acolo, sa le arati ca nu merge.
Ti-am spus ca anumite cartuse au un chip. In principiu, acesta poate fi resetat. Chiar daca nu este resetat, imprimanta tot ar trebui sa tipareasca si sa tina macar 2-3 refill-uri de cerneala.
Poate ca are cartusul o problema, de asta am zis: incearca sa-l probezi si pe alta imprimanta.

| Maryanbtm1996 a răspuns:

Da se reincarca dar ati trebuie un pachet special de rencarcat care se gaseste in orice supermarket. Dar nu se pot incarca la nesfarsit un cartus se poate incarca de 7, 8 ori. si nu lasa tusu sa stea mai mult de o saptamana nefolosit ca o sa se usuce. Funda?