| anonim_4396 a întrebat:

URGENTTT!
Buna TPU!
Am la calculator o placa video de 512 mb. Azi can am deschis calculatorul toate culorile erau diferite (eu aveam pe desktop o imagine albastra si se vedea verde)
E stricata placa video? Ce are?

6 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Mai mult ca sigur cablul din spate este problema, trebuie sa ai grija cum il pui

| K0sti a răspuns:

Da, e posibil sa fie placa. Poate fi si un contact prost. Scoate placa si bag-o la loc. Daca face la fel, nasol, e placa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si placa video incorporata. pe placa incorporata merge bine. pe cea externa se vad alte culori si cablul e prins bine

| j1NNNx a răspuns:

Am un prieten care e in aceeasi situatie. Este de la cablu din spate de la pc happy

| andy14 a răspuns:

Nu e neaparat ca nu e prins bine poate sa fie vechi incearca sa-l schimimbi si daca tot asa face du-te la un service daca nu te pricepi

| Steve98 a răspuns:

Poate sa fie de la cablul care nu e conectat bine la PC sau la monitor